Profesyonel Asansör Montajı Hizmeti

Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımızın olmazsa olmazları arasında olan asansörün montajı nasıl yapılır? Asansör montajında da her işte olduğu gibi bazı yapım aşamaları ve kurallar vardır asansör montajı için ilk aşama asansörün yolu diye tabir edebileceğimiz raylarının döşenmesidir.

Bu raylar düzgün bir şekilde kuyu içerisinde en alt kattan en üst kata kadar Aynı ölçüde hatasız olarak döşenmelidir hatasız döşenen raylar ın ardından asansörün kapıları takılmaktadır bu iki asansör montaj aşaması asansörün en önemli ve hassas işçiliğinin olması gereken yerdir Bundan dolayı bu kısımda geçirilen süre biraz uzayabilir hassas dememizi sebebi bu aşamaların düzeltilmesinin daha sonra çok zor olmasındandır. Genel itibarıyla her şeyi hazır olan bir binada asansör firmasının binaya girip binada montajı bitirip çıkması 15 gün gibi kısa bir süre olabilmektedir. Ama bina ile birlikte aşama aşama gidildiği için genellikle binanın gidişatına göre 1 ay ile 3 ay arası sürmektedir Bu süre binaların yapısına göre de değişim göstermektedir. Örneğin asansörün kaç katlı olduğu asansör montaj suresini etkileyen en büyük etkenlerdendir yüksek binaların montajı Daha uzun sürelerde yapılmaktadır daha sonraki aşamada motor ve kabin kurulum aşaması vardır bir sonraki aşama pano takılması butonların takılması Kuyu Dibi elektrik tesisatını takılması olarak ilerlemektedir.

Gaziantep Asansör Montajı

Asansör montaj aşamaları çok geniş kapsamlı olmakla birlikte genel itibarıyla bu şekildedir Gaziantep asansör montaj firması olarak biz Ağca bey Mühendislik Asansör firması asansör montajı yaparken Bu kurallar çerçevesinde hareket etmekteyiz Bunun yanı sıra daha az Durak sayılı binalarda Genellikle bu binalar villa müstakil ev alışveriş merkezleri gibi seyir mesafesi az konforu yüksek olması istenen yerlerde hidrolik asansörler karşımıza çıkmaktadır hidrolik asansörler maksimum 3 kata kadar montaj yapılabilmektedir maliyet açısından bakıldığı zaman ise hidrolik asansörler normal elektrikli asansörlere göre daha maliyetli asansörlerdir. Asansörlerde bahsedeceğimiz bir diğer önemli husus ise çoğu yerde karşımıza çıkan makine dairesi, kuyu, Kuyu Dibi ölçülerinin standartlara uygun olmamasıdır bu gibi durumlarda asansör risk analizi yapılmaktadır Gaziantep bölgesinde bulunan asansörler için firmamız yetkili firmalar arasındadır yetkili mühendislerimiz tarafından ücretsiz keşif hizmeti ile birlikte teklif sunularak müşteri isteğine göre asansör risk analizi yapılmaktadır yani asansörün o şartlar altında Bir tehlike arz etmeden çalışabileceğinin resmiyete dökülmüş haline asansör risk analizi diyebiliriz.